Bilecik İcra avukatı

Bilecik İcra avukatı olarak icra hukuku alanında müvekkillerimize her zaman en etkili sonucu verebilmek adına bu zamana kadar edindiğimiz bilgi  ve tecrübeye dayalı yardımlarda bulunuyoruz. İcra Hukuku 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununa göre düzenlenmiş olup, icra daireleri, icra mahkemeleri ve  icra ceza mahkemeleri tarafından yürütülmektedir. Alacaklı ve borçlu arasında orta yol bulunamadığı ve borçlunun borçlarını zamanında ödemediği noktada alacaklı elindeki belgelere dayanarak borçludan icra hukuku aracılığı ile alacaklarını talep edebilir.

İcra avukatı ne iş yapar ?

İcra daireleri gerekli işlemler sonrası borçlunun taşınır veya taşınmaz mal varlıklarına el koyabilir, bunların satışını gerçekleştirerek alacaklının alacağına kavuşması noktasında yardımcı olur. Aynı zamanda menkul teslimi, gayrimenkul tahliyesi, irtifak haklarının yerine getirilmesi gibi konularda icra dairelerine başvurulabilmektedir.

İcra Takibini kendim Yapabilir miyim ?

Evet icra takibini kendiniz sağlayabilirsiniz, fakat takibi kendiniz yaptığınız durumda hak kaybına uğramamanız için bir avukata başvurmanız gerekebilir. İcra hukuku alanında üç tür icra takibi bulunmaktadır.

1- Kombiyo Senedine Özgü Takip

2- İlamlı İcra Takibi

3- İlamsız İcra Takibi

Bilecik İcra Avukatı olarak vermiş olduğumuz hizmetler

* İcra takipleri ile ilgili icra mahkemelerinde icra ceza ve hukukuna yönelik işlemlerin takibi, yürütülmesi

* İhtiyati haciz, ihtiyati hacze itiraz davaları

* İcra müdürlükleri nezdinde alacaklı ve borçlu vekili sıfatı ile icra işlemlerinin takibi

* İstihkak davaları

* İpoteğin paraya çevrilmesi

* Menfi tespit ve istirdat davaları

* İcra takiplerine karşı, imzaya veya borca itiraz davaları

* Taahhüdü ihlal davaları

Bilecik İcra Avukatı Dorukhan Özkir !

İletişim sayfasında yer alan iletişim bölümü üzerinden bizlere ulaşabilir WhatsApp üzerinden sorunlarınız hakkında detayları bizlere iletebilirsiniz.

İcra hukuku alanında açılmış veya açılacak olan takip veya davalarınız da yardım almak istiyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Avukata Soru Sor !

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    Bize Ulaşın