İş Hukuku Avukatı Eskişehir

İş Hukuku ; Hem işçilerin hem de işverenlerin haklarını korumaya yönelik düzenlemelere denir. Dünyanın oluşumundan itibaren insanlar farklı şekillerde kendileri için çalışmışlardır. Fakat teknolojinin gelişmesi, ilerlemesi ile birlikte fabrikalar oluşmuş ve işçi sınıfı adı altında bir kesim ortaya çıkmıştır. Aşırı çalışma şartları gibi bir çok konuya el atılan bu hukuk dalında iş hukuku kapsamındaki her noktaya değinerek her iki tarafı da korumaya yönelik düzenlemeler yapılmıştır.

İş,işçi ve işveren arasında oluşabilecek olumsuzlukları, çalışma süreleri,çalışan ve işveren arasındaki ilişkileri inceleyen ve konuda oluşabilecek olumsuzlukları düzenleyen hukuk dalına iş hukuku denmektedir.İş hukukuna ilişkin düzenlemeleri 4857 sayılı İş Kanunu’nda bulabilirsiniz. Yani herhangi bir uyuşmazlık noktasında bu kanuna bakılması gerekmektedir. Bunun dışında ise ; 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu iş sözleşmeleri, 854 sayılı Deniz iş kanunu, 59563 sayılı basın iş kanunu ve 2822 sayılı toplu iş sözleşmesi, grev ve lokavt kanunu gibi kanunlarda İş Hukukuna yönelik düzenlemeler yapılmıştır.

Yani İş Hukuku adı altında avukatların yasal düzenlemeleri dikkate alarak hizmet sunduklarını belirtmek isteriz. İlk önce gerekli bilgilendirmeler yapılır ve işçi ile işverenlerin gerekli konuları bilmesi için çalışmalar sağlanır. Ancak devamında gerekli görülmesi halinde hukuki açıdan gerekli sorunların çözülebilmesi için İş hukuku mahkemelerine başvurulur ve dava sürecine geçilir. Bu aşamada ;

 
Eskişehir avukat olarak iş hukuku hizmetleri üzerinden şu konulara değinilir;
 • İşçi sendikaları
 • Çalışma şartları
 • İşçi ücretleri ve hakları
 • İşçi ile işveren ilişkisi
 
İş Hukuku Avukatlarının Görevleri
 • İhbar, kıdem ve işe iade davaları açılması ve takibi
 • Mobing ve kötü niyet tazminatlarına ilişkin davaların açılması ve takibi
 • Fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinlerin kullandırılması ve hesaplanması
 • İşçi ve işyeri güvenliği konusunda dikkate alınması gereken hususlarda danışmanlık yapılması
 • İşveren ve çalışanların haklarının korunması konularında danışmanlık yapılması
 • Güncel mevzuat ile uyumlu sözleşme yapılarının oluşturulması
 • Çalışanların yaralanma, ölüm ve iş görmezlik hallerine ilişkin davaların takibi
 • Çalışan ve üçüncü kişiler yönünden işverenin kusursuz sorumlulukları
 • Performans düşüklüğü, ekonomik nedenler ve benzer haklı sebeplerle iş sözleşmesinin feshi halleri

Eskişehir iş hukuku avukatı çeşitli görev alanlarına sahiptir. Temelde bu konular göz önünde bulundurulur ve genel anlamda işçinin korunması esas alınır. Örneğin son yıllarda en fazla kıdem tazminatına yönelik davaların açıldığı söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra iş kanununa bağlı olarak yıllık izin ve yine ödemeler için de iş hukukuna başvurulduğunu söyleyebiliriz. Bu noktalarda iş hukuku avukatı olarak sizlere hizmet vermekteyiz.Yani avukatlık hizmetleri sayesinde bilgi sahibi olmanız ve hakkınızı hukuki olarak aramanız için gerekli hizmetleri sağlayabiliriz.

 
Eskişehir İş Hukuku Avukatı

İş hukuku avukatı Eskişehir olarak sizlere işçi ve işveren arasındaki bütün işlemlerde sizlere hukuki açıdan danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Detaylı olarak iş hukuku konusunda bilgi almak isterseniz whatsapp veya bilgi@ozkirhukuk.com üzerinden bizlere yazabilirsiniz.

Avukata Soru Sor !

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bize Ulaşın