Eskişehir Tüketici Hukuku avukatı

Uzun yıllardır tüketici haklarının korunmasına yönelik düzenlemelere yer verilmektedir. 1995 yılından beri tüketici kanunlarının düzenlemeleri gerçekleşmektedir. Bu kapsamda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun göz önünde bulundurulur ve çalışma gösterilir. Yani Eskişehir Tüketici Hukuku avukatı olarak yeni düzenlemeler ve kanunlar dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

Eski/tuketici-hukuku/eskisehir-tuketici-hukuku-avukati/şehir Tüketici Hukuku Kapsamında verdiğimiz hizmetler ;

 • Tüketici kredisi sözleşmeleri kapsamında alınan yapılandırma ücretlerinin iadesi, erken ödeme indirimi
 • Mesafeli satış sözleşmelerine ilişkin ihtilafların takibi
 • Mal veya hizmetin ayıplı olması halinde ücretin iadesi, malın ücretsiz tamiri veya başka bir malla değiştirilmesi taleplerinin Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemeleri nezdinde takibi
 • Ayıplı mal neticesinde tüketicinin uğradığı zararlar kapsamında tazminat talebi
 • Tüketici hakem heyeti ve Tüketici Mahkemelerine başvuru ve işlemlerin takibi
 • Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar
 • Kredi kartı işlem ücretlerinin takibi
 • Ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar
 • Taksitle satış sözleşmeleri, cayma hakkının kullanılması
 • Konut finansmanı ve ön ödemeli konut satış sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilaflar
 • Devre tatil ve paket tur ve abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilaflar
 • Ticari reklam ilkeleri ve haksız ticari uygulamalar karşısında Reklam Kurulu‘na başvuruların yapılması

Tüketici Hukuku Avukatı Davaları 

Tüketici Hukuku konusunun içerisinde farklı davalarada yer verilmektedir. Mesela abonelik sözleşmesi davaları için tüketici hukuku avukatına başvurulabilir. Bunun yanı sıra ayıplı hizmet ile mallardan kaynaklı açılan davalara da bakılmaktadır. Kapıdan satış ( Kapıda Ödeme ) davalarının son yıllarda bir hayli artış gösterdiğini söyleyebiliriz ve bu konuda yaşanan olumsuzluklar, bunun yanı sıra devre tatil davaları ile garantili mal davaları da bulunuyor.

TOKİ sözleşmeleri üzerinden de çeşitli dava konularına geçilmekte. Yani konut projelerinde meydana gelen uyuşmazlıklar neticesinde Tüketici Hukuku göz önünde bulunduruluyor. Haksız şartlar ya da mesafeli satışlardan kaynaklı davaların açılmasıda söz konusudur. Özellikle de son yıllarda e-ticaret sisteminden dolayı bu tarz davaların sıklıkla açıldığını söyleyebiliriz.

Tüketici Hukuku Avukatının Hizmetleri 

Eskişehir’de faaliyet gösteren ÖZKIR Hukuk Bürosu, tüketici hakları avukatı Av. Dorukhan Özkır tarafından Tüketici Mahkemesi‘nde görülen davalar başta olmak üzere, tüketici hakları, tüketicilerin satıcı ve üreticilerden almış olduğu mal ve hizmetlerin ayıplı olması halinde Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemeleri nezdinde uğramış oldukları zararın tazmini başta olmak üzere tüketicileri ilgilendiren tüm hukuki konulara ilişkin danışmanlık ve dava avukatlığı hizmeti vermektedir.

Eskişehir avukat Dorukhan Özkır’a isterseniz telefon isterseniz mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.Açılmış veya yeni açılacak davalarınız da sizlere profesyonel olarak hizmet veriyoruz, soru ve sorunlarınız için avukata soru sor kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Avukata Soru Sor !

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bize Ulaşın