Eskişehir Ceza Avukatı

Türk Ceza Kanunu‘na göre Ceza kanunları toplumların barış içinde yaşaması, suç, yasa dışı işlemlerin engellenmesi amacı ile düzenlenmiştir. Ceza kanunlarına karşı gelen gerçek veya tüzel kişilerin gerekli cezai yaptırımlar ile suç işlemesini önlemek amacı ile uygulanmaktadır. ” ceza avukatı” arayan kişiler için ceza hukuku konusunda edindiği bilgi ve deneyimler ile Özkır Hukuk Bürosu her zaman hizmet vermektedir.Temelde ise Eskişehir ceza avukatı tüm mevzuatlara yönelik bilgiye sahiptir;

 • Türk Ceza Kanunu
 • Ceza Muhakemesi Kanunu
 • Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Ceza Hukuku

Davaların takibinden savunmalara kadar pek çok durumda sizlere yardımcı olmaktayız.Soruşturma aşamasına ya da kişilerin beyanlarına yönelik değerlendirmelerde sizlerin yanında olarak hukuki açıdan bütün işlemlerin doğru bir şekilde ilerlemesinde yardımcı oluyoruz.Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz mevzuatlara hakim olan ve alanında deneyimi bulunan avukatlardan yana seçiminizi yapmanız her noktada size yarar sağlayacaktır.

Türk Ceza Kanuna göre ; Ceza sorumlulukları şahsidir, yani kişiler başkalarının işlediği suçlardan dolayı sorumlu olarak tutulmaz. İşlenen suçların cezai işlemleri ise, hapis cezası ile adli para cezasıdır. Cezaların belirlenmesi çok hassas bir konudur ve bu noktada her türlü tanık, delil incelenmektedir.Hakim, suçun işleniş biçimini, suçun işlenmesinde kullanılan araçları, suçun işlendiği zaman ve yeri, suçun konusunun önem ve değerini, meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığını, failin kast veya taksire dayalı kusurunun ağırlığını, failin güttüğü amaç ve saiki göz önünde bulundurarak, işlenen suçun kanuni tanımında öngörülen cezanın alt ve üst sınırı arasında temel cezayı belirler.

Eskişehir Ceza Avukatları

Ceza avukatı Eskisehir sınırları içerisinde gerek donanımı gerekse bilgi birikimi ile sizlere her zaman yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak avukat seçimlerinizi özenle yaparak dava süreçlerinde en iyi sonuçları elde etmenizde fayda sağlayacaktır. Nitekim ceza davalarında ki en ufak hatadan kaynaklı olarak büyük sorunlar baş gösterebilmektedir. Bundan dolayı ceza hukuku alanında avukat seçilmesi davalarınız da sizlere büyük ölçüde yarar sağlayacaktır. Hak kayıplarının ya da zararın ortaya çıkmaması adına, avukat tutulması önerilmektedir. Bu aşamada öncelikle danışmanlık hizmetleri dahilinde fikir sahibi olmanız sağlanır. Devamında ise dava sürecinde şüpheli, sanık olmanız halinde hakkınızın savunulması ya da beyanlara geçilmesi esas alınır.

Eskişehir Ceza Avukatlarının Görev Alanları

Ağır Ceza Mahkemeleri, Asliye Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Mahkemeleri gibi ceza hukukuna yönelik bütün dosyalarınızda sizlere Eskişehir avukat olarak hizmet vermekteyiz.Örneğin cinsel saldırılara ya da istismara yönelik davalara yer, Gasp ya da yağma konusunda da ilgili kişilerin hak ve hürriyetlerini kısıtlayan ve Türk Ceza Kanununa göre suç sayılan bütün hukuki konularda hizmet vermekteyiz. Eskişehir ceza avukatı görev alanları arasında ;

 • Soykırım
 • Dolandırıcılık suçu
 • Zimmet suçu
 • İrtikap ( zorlama ) suçu
 • Kasten öldürme,yaralama veya taksirle öldürme suçu vb.

Yukarıda belirttiğimiz suçlar kasten işlenebileceği gibi taksirle ( dikkatsizlik, özensizlik) de işlenebilmektedir. Ceza Hukukunda çok ince ayrıntılar ile sonuçları değişebilmektedir. Beraberinde dava sürecinde nasıl ilerleneceği konusunda bilgi paylaşımına geçilir. Örneğin sanıklar ya da delillere yönelik paylaşımlar önem arz etmektedir. Bu noktada bütün değerlendirmeler yapılır ve işlemler belirlenmektedir.

Eskişehir Ceza Avukatı Hizmetlerimiz

– Ağır Ceza, Asliye Ceza, Sulh Ceza Mahkemelerinde Sanık, Müdafi ve Müşteki vekili olunması

– Tutuklama Kararına İtiraz Edilmesi

– Temyiz Dilekçelerinin Hazırlanması

– İfade sırasında hazır bulunması

– Şikayet dilekçesi hazırlanması

Avukata Soru Sor !

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bize Ulaşın