Eskişehir Boşanma Avukatı

Eskişehir boşanma avukatı Dorukhan Özkır, gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli olarak açılan boşanma davalarında müvekkillerine hizmet vermektedir.Aile hukuku oldukça geniş kapsamlı olduğu için boşanma davalarında nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi önemli noktalarda sizlere yardımcı olmaktadır. Türk Medeni Kanuna göre boşanma davalarında gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Bu sayede çiftler boşanırken belli haklarını koruyarak ilerlemektedir. Hukukumuz çerçevesinde boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak hak kayıpları ( mal paylaşımında, nafakada vb.) yaşamamanız için “boşanma avukatı” olarak sizlere kesinlikle işinde uzman avukatlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Kişiler bu gibi durumlarda oldukça hassas ve kırılgan bir yapı içersinde olur birde bunlara hak kayıpları eklendiğinde işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Böyle durumlarda avukatlar müvekkillerine en iyi sonucu alabilmesi açısından bütün araştırmaları yapar ve ona göre hareket etmektedir.Boşanma davaları anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olmak üzere iki grupta incelenmektedir. Çiftler neye göre anlaşmalı neye göre çekişmeli olarak boşanabilecekleri yazımızda sizlere kısaca açıklamaktayız. Boşanma süresini hızlı ve çabuk bitirmek isteyen kişiler her konuda anlaşmaya vardıysa ( velayet, nafaka, mal paylaşımı vb. ) kesinlikle anlaşmalı olarak boşanmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bir çok kişininde tercihi anlaşmalı boşanma davaları, çekişmeli boşanma davalarına göre daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları Şartları ;
  • Evlilik süreleri bir yılı doldurmuş kişiler
  • Her konuda anlaşmaya varılmış olması ( nafaka, velayet, mal paylaşımı vb. )
  • Duruşma günü iki taraf mahkemede yer almak zorundadır.
  • İki tarafında boşanmayı kabul etmesi

Mahkemede tarafların istekleri ve şikayetleri göz önünde bulundurulur. Bu şekilde evlilik süresinden mevcut çocuklara kadar tüm unsurlar göz önünde bulundurularak karara varılır. Bu aşamada anlaşmalı ya da çekişmeli olan davaların görülmesi ve taraflara göre boşanmanın gerçekleşmesi söz konusudur.Anlaşmalı boşanma davalarında güçlük yaşanmaz. Yani en azından uzun sürmeyen davalardan bir tanesidir. Tarafların kendi aralarında düzenledikleri sözleşmeler neticesinde boşanma gerçekleşir. Bu aşamada ortak bir şekilde anlaşma sağlanır ve dava sona erer.Ortak bir şekilde bitirilmesine karar verilen evliliklerin, dava süresi uzun tutulmaz. Aksine ilk celsede dava sonuçlanmaktadır. Sadece çekişmeli boşanma davalarında sürecin uzaması ve avukatlara daha fazla iş düşmesi söz konusudur.

Eskişehir Çekişmeli Boşanma Davaları

Eskişehir boşanma avukatı olarak çekişmeli davalarda sizlere hizmet veriyoruz. Nitekim adından da anlaşıldığı üzere bu tarz davalarda ortak noktada buluşmak mümkün olmuyor. Gerek çocukların velayeti gerekse mal dağılımına yönelik fikir ayrılıkları baş göstermektedir. Sonuç olarak boşanmak isteyen tarafların, belirli deliller ve şahitler eşliğinde davayı sürdürmesi esas alınır. Anlaşmalı olandan ziyade daha uzun süren bu tarz davalarda avukat seçiminiz önem arz etmektedir. Öyle ki evliliği sonlandıran durumlardan, maddiyata kadar pek çok hususun değerlendirilmesi ve mahkemede sunulması, avukatın görevi halindedir.Çekişmeli boşanma davalarında bireyler mahkemeye katılma zorunluluğu yoktur. Evliliklerini bitirmek için bir yıl şartı yoktur. Tek taraflı olarak boşanmak isteyebilmektedirler, ancak bu tarz davalar sonrasında da anlaşmalı olarak sonuçlandıra bilmektedir. Burada avukatlar müvekkilleri ile gerekli işlemleri sağlayarak davaların en kısa sürede sonuçlandırılması için çalışmalar yapmaktadır.

Eskişehir Boşanma Davası

Eskişehir boşanma avukatı olarak davaya geçilmeden önce danışmanlık hizmetleri dahilinde bilgi sahibi olmanızı, neler ile karşılaşabileceğimizi görebilmemiz açısından ve daha bilinçli bir şekilde davaya hazırlanabilmek için her şeyin net olması gerekmektedir. Bu anlamda da uzman avukatlar sayesinde en iyi sonuçları alabilmeniz için eskişehir avukat Dorukhan Özkır’a telefon numarası veya bilgi@ozkirhukuk.com adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avukata Soru Sor !

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    Bize Ulaşın